Obrazów: Sukces biegaczek.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Drużyna Szkoły Podstawowej w Obrazowie zwyciężyła w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Indywidualnych i Zespołowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Rytwianach. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie Sara Spiegel, Dominika Stąpór, Julia Marzec, Katarzyna Trznadel, Katarzyna Śledź, Natalia Burzańska i Jagoda Cichoń. Pokonała ona 15 reprezentacji. Indywidualny sukces odniosła też Sara Spiegel, kapitan drużyny, która została wicemistrzynią województwa świętokrzyskiego.
Od ubiegłego roku w szkole realizowany jest program systematycznej aktywności sportowej MultiSport, przeznaczony dla uczniów z klas IV-VI. Został on zainicjowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego i gminami wspiera finansowo jego realizację.
W pierwszej edycji udział wzięło 858 grup szkoleniowych z 493 gmin położonych na terenie 14 województw. W świętokrzyskim gotowość uczestniczenia w programie zgłosiło tylko 10 samorządów, a z powiatu sandomierskiego udział wzięła tylko gmina Obrazów. Półtoragodzinne, bezpłatne zajęcia sportowe organizowane trzy razy w mają za zadanie rozwijać indywidualne uzdolnienia sportowe. W tegorocznej, drugiej edycji biorą udział 22 świętokrzyskie gminy, ale z powiatu sandomierskiego nadal jest to tylko Obrazów.
(Marcin Gabrek)