Nowy kompleks boisk sportowych Orlik 2012 otworzono dziś uroczyście w Szkole Podstawowej numer 4 w Tarnobrzegu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Spotkanie w szkole urozmaicił występ artystyczny jej podopiecznych. Na pamiątkę oficjalnego uruchomienia kompleksu „Orlik 2012” zasadzono trzy drzewka. Uczniowie placówki mięli możliwość zagrania w piłkę  z zawodnikami Klubu Sportowego „Siarka” Tarnobrzeg.
 

Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzeg, Dariusz Kołek zaznaczył, że zmiany jakie w ostatnich latach przeszła infrastruktura sportowa w Tarnobrzegu są czymś wyjątkowym.

Kompleks boisk przy „Czwórce” jest piątym  wybudowanym  w ramach programu „Orlik”,  a jednocześnie  ósmym profesjonalnym  i nowoczesnym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią  w mieście. Mówi obecny podczas dzisiejszego wydarzenia prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

    Do niedawna przestrzeń  w obrębie szkoły była  pokryta asfaltem i stanowiła jedyny dostępny dla dzieci plac zabaw oraz miejsce do gry w piłkę. Dyrektorka Szkoły Podstawowej numer 4, Anna Burda mówiła dziś, że nowoczesne boisko z miękką nawierzchnią było dla  dyrekcji i uczniów placówki marzeniem, które dzięki realizacji programu rządowo – samorządowego udało się zrealizować. Obecnie przy „Czwórce” funkcjonuje nowy plac zabaw wybudowany  w ramach projektu „Radosna Szkoła”, boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną i drugie również ze sztuczną nawierzchnią do gry  w piłkę siatkową, ręczną i koszykówkę. Wygospodarowano również miejsce do skoku w dal. Cały teren jest oświetlony i otoczony ogrodzeniem  o wysokości do 4 metrów. Mówi dyrektor, Anna Burda.