Nowa praca dla zwalnianych pracowników Kopalni Siarki.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Blisko stu zwolnionych pracowników Kopalni Siarki Machów zostało objętych programem wsparcia, dzięki któremu zostaną przekwalifikowani i znajdą pracę w firmach działających na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wartość Projektu, który zainicjował Prezydent Norbert Mastalerz, to milion 700 tysięcy złotych.
Projekt zakłada, że osiemdziesiąt osób będzie mogło uzyskać nowe kompetencje i znaleźć zatrudnienie w nowej firmie. Dodatkowo 12 osób będzie mogło rozpocząć własną, wspartą finansowo, działalność gospodarczą. W ramach projektu, każdy jego uczestnik może liczyć na bezpłatne szkolenia, materiały szkoleniowe i badania lekarskie.
Osoby, które mają pomysł i chęć na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą w ramach projektu uzyskać bezzwrotną pomoc finansową o wysokości 40 tysięcy zł, uzupełnioną dotacją w wysokości 1350 zł miesięcznie przez pierwsze pół roku prowadzenia tej działalności. Projekt zakłada także bezpłatne wsparcie szkoleniowo-doradcze m.in. w zakresie prawa, marketingu i finansów.