Nowa Dęba: Trwa konkurs na dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Do najbliższej środy 11 września mają czas na złożenie ofert ci, którzy chcieliby pokierować Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Nowej Dębie. Tego dnia upływa termin składania dokumentów w konkursie na dyrektora jednostki.

Konkurs to efekt kończącej się w tym roku, pięcioletniej kadencji urzędowania dyrektora. Na taki właśnie okres czasu zostanie wybrany również nowy szef Samorządowego Ośrodka Kultury, ponieważ tak nakazują przepisy.

Osoba, która chce się ubiegać o fotel dyrektora nowodębskiego SOKu musi posiadać, co najmniej 5 letni staż pracy w tym, co najmniej 2 lata na stanowisku kierowniczym. Preferowane jest tu doświadczenie z instytucji kultury oraz z zarządzania i marketingu.

Kandydat powinien posiadać także predyspozycje do organizowania i prowadzenia przedsięwzięć promocyjnych związanych z działalnością kulturalną i twórczością artystyczną, oraz mieć doświadczenie w pracy z grupami młodzieżowymi, artystycznymi. Ważne jest także, aby taka osoba miała umiejętności i doświadczenie w organizowaniu imprez masowych.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Nadesłane zgłoszenia zostaną przeanalizowane pod kątem spełnienia wymogów formalnych. Dopuszczeni kandydaci zostaną zaproszeni później na rozmowę kwalifikacyjną.

Nazwisko nowego dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie poznamy do 26 września.