Nowa Dęba: Stworzyli Dobre Miejsce

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Z końcem marca w gospodarstwie ma zostać uruchomiona także zagroda edukacyjna 'Kurza Twarz”, w której przedszkolaki i uczniowie szkół będą mogli przyjrzeć się hodowli kur i owiec, oraz dowiedzieć się skąd bierze się jajko oraz wełna.
Ale Dobre Miejsce to nie tylko agroturystyka, to także warsztaty, projekty oraz spotkania z ciekawymi ludźmi mówi Marcin Kurnik:

We wsi Alfredówka w gminie Nowa Dęba działa gospodarstwo agroturystyczne. I choć z zewnątrz nie wyróżnia się niczym szczególnym, to jednak jego gospodarze postanowili żyć w zgodzie z naturą i jak najbliżej niej. Tak powstało Dobre miejsce.
W otoczeniu łąk, lasów a nie rzadko i dzikich zwierząt każdy może znaleźć tu spokój i wyciszenie od codziennego zgiełku. Właściciele Joanna i Marcin Kurnik stawiają tu między innymi tylko na ekologiczną żywność. Dlatego większość produktów biorą od lokalnych rolników, a także ze swojego gospodarstwa gdzie hodują kury oraz owce.
Jak podkreślają w rozmowie z naszym dziennikarzem przyjechali tu w rodzinne strony prawie 6 lat temu z 'dużego miasta”. Dziś swoim gościom oferują przede wszystkim ogromną ilość pomysłów na spędzenie wolnego czasu.
Joanna Kurnik dodaje, że wiele osób przyjeżdża też tu, aby choć na chwilę poczuć się jak to jest mieszkać na wsi: