Nowa Dęba: Stowarzyszenie chce budowy schroniska dla zwierząt

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nowodębskie stowarzyszenie na jednym z portali zbiera także podpisy pod pomysłem utworzenia schroniska. Do tej pory tę inicjatywę poparły 144 osoby.
(fot: sxc.hu)
O tym jak długa jest droga od pomysłu do realizacji takiej inwestycji doskonale wie szefowa tarnobrzeskiego stowarzyszenia Chrońmy Zwierzęta Agnieszka Wilamowska. Organizacja od prawie dwóch lat prowadzi schronisko na terenie miasta:

Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon jest zdania, że przytulisko działa dobrze. Na stronie magistratu można znaleźć zdjęcia psów, które czekają na adopcję, a dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, co jakiś czas któryś z nich znajduje nowy dom.
Pomysłu stworzenia schroniska nie przekreśla. Zaznacza jednak, że jest to proces, który wymaga spełnienia szeregu bardzo surowych przepisów.

Grupa mieszkańców Nowej Dęby skupiona wokół stowarzyszenia Przyjazny samorząd chce, aby na terenie miasta powstało schronisko dla zwierząt. Ich zdaniem obecne przytulisko na terenie oczyszczalni ścieków PGKiM nie spełnia wymogów.
Szef stowarzyszenia Marek Ostapko podkreśla, że do rady miasta skierowane zostało pismo z wnioskiem o zajęcie się tym tematem na posiedzeniu jednej z komisji. Jeżeli temat trafi na obrady to gotowy jest on spotkać się z radnymi i wskazać potencjalną lokalizację oraz źródło finansowania: