Nowa Dęba: Powstaje mapa zagrożeń powiatu tarnobrzeskiego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wyniki konsultacji nowodębskich konsultacji mają być znane na początku marca. Podobne spotkania odbędą się w kolejnych gminach powiatu tarnobrzeskiego oraz w samym Tarnobrzegu.
Swoje spostrzeżenia można przesyłać do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu także drogą e-mailową na adres: kmp.tarnobrzeg@rz.policja.gov.pl
Burmistrz Wiesław Ordon tłumaczy, że stan bezpieczeństwa na terenie Nowej Dęby z roku na rok się poprawia, o czym świadczy spadająca ilość popełnianych wykroczeń. Oczywiście zdarzają się drobne zdarzenia w pewnych punktach miasta:

Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu rozpoczęła cykl konsultacji społecznych związanych z tworzeniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce. Pierwsze spotkanie dotyczące powiatu tarnobrzeskiego odbyło w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.
W spotkaniu oprócz policjantów udział wzięli przedstawiciele straży miejskiej, żandarmerii wojskowej a także przedstawiciele samorządu. Jak zaznaczył szef tarnobrzeskiej policji inspektor Edward Ząbek Chodzi o szeroką konsultację społeczną różnych środowisk. Na tej podstawie mają zostać zebrane informacje od służb związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem z terenu gminy, jakie zagrożenia oni dostrzegają: