Nowa Dęba: Połączą dwa zespoły szkół w jeden

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Starosta Paweł Bartoszek wyjaśnia, że terminy 'likwidacja' i 'rozwiązanie' narzuca istniejące prawo. Tak naprawdę obie placówki będą funkcjonować nadal tyle, że w strukturze nowopowstałego podmiotu. Nie zmienić się mają siedziby, obecnie funkcjonujące profile nauczania a nawet patroni poszczególnych szkół.
Mniejsza ma być za to kadra zarządzająca, a w zależności od wielkości naboru zostanie podjęta decyzja, co do liczby nauczycielskich etatów. Nowy połączony zespół szkół w Nowej Dębie powinien zostać powołany do marca przyszłego roku, a zacząłby funkcjonować od 1 września 2016.
Tych działań nie można odkładać w nieskończoność mówi skarbnik powiatu Elżbieta Wojciechowska

Przeciwny likwidacji Zespołu Szkół nr 1 był radny Jerzy Sudoł, który uważa, że z tym projektem uchwały można było poczekać jeszcze rok. Jego zdaniem w powiecie jest miejsce zarówno na jedną jak i drugą placówkę:

Co raz bliżej do połączenia dwóch zespołów szkół w Nowej Dębie w jedną placówkę. Na dzisiejszej sesji radni powiatu tarnobrzeskiego przyjęli uchwały intencyjne w sprawie likwidacji obecnego Zespołu Szkół nr 1 oraz rozwiązania Zespołu Szkół nr 2. Było to konieczne, aby w ogóle rozpocząć prace nad stworzeniem nowego podmiotu. Cały zabieg ma przynieść spore oszczędności w oświacie, do której powiat każdego roku dokłada ponad 800 tysięcy złotych. Wszystkiemu winna demografia.
Najgorsza sytuacja panuje obecnie w Zespole Szkół nr 1 mówi podinspektor do spraw oświaty w starostwie powiatowym w Tarnobrzegu Anna Zielińska: