Nowa Dęba: Odbudwano most w Alfredówce

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ostatecznie nowy most w Alfredówce, o długości całkowitej ponad ośmiu metrów i szerokości czterech metrów o wykonała za prawie 95 tysięcy złotych firma z Jamnicy. Przy przeprawie ma zostać zamontowane odpowiednie oznakowanie, aby w przyszłości uniknąć takich incydentów jak z grudnia zeszłego roku.

Władze Nowej Dęby nie czekając na reakcję ubezpieczyciela sprawcy postanowiły z własnych środków odbudować przeprawę a później domagać się zwrotu poniesionych wydatków. W międzyczasie rozważano również zwrócenie się o pomoc w budowie do batalionu inżynieryjnego z Niska:

Można już korzystać z niewielkiego mostu na rzece Dęba w Alfredówce w gminie Nowa Dęba. W grudniu zeszłego roku samochód ciężarowy przewożący drewno zarwał przeprawę, przez co okoliczni mieszkańcy musieli korzystać z drogi objazdowej, która wydłużała przejazd o pół kilometra.

Szkody były tak duże, że most trzeba było rozebrać, a następnie wybudować od nowa. Jak na razie władzom gminy nie udało się dojść do porozumienia z ubezpieczycielem sprawcy mówi burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon: