Nowa Dęba: Koncert karnawałowy w stylu wiedeńskim

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

23 lutego 2014 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie odbędzie się Koncert Karnawałowy w stylu wiedeńskim w wykonaniu „Mieleckiej Orkiestry Kameralnej”.

 

Mielecka Orkiestra Kameralna została powołana przez Mieleckie Towarzystwo Muzyczne Orkiestra Kameralna zainaugurowała działalność artystyczną w roku 1997, początkowo jako formacja instrumentów dętych, a od roku 2001 w składzie symfonicznym. Jej celem jest popularyzacja muzyki klasycznej wśród mieszkańców miasta i regionu, wspieranie pracy twórczej artystów profesjonalnych  oraz promocja młodych i utalentowanych wykonawców. W swoim dorobku posiada ponad 100 koncertów i audycji umuzykalniających. Obecnie Mielecka Orkiestra Kameralna liczy 25 muzyków pod batutą jej założyciela Franciszka Wyzgi.

 

 Wiedeński styl to wykwintna noworoczna radość i karnawałowe szaleństwo wyrażone w formie dystyngowanych walców, żywiołowych polek i energicznych marszów autorstwa związanych z habsburską stolicą rodziny Straussów oraz kompozytorów tworzących w podobnej estetyce. Został on spopularyzowany za sprawą wiedeńskich filharmoników, którzy nieprzerwanie od roku 1941 prezentują tę szczególną muzykę podczas słynnych koncertów noworocznych. 

 

Program Koncertu Karnawałowego w stylu wiedeńskim:

Johann Strauss – „Opowieści lasku wiedeńskiego” – walc op.325

Johann Strauss – Annen Polka op.117

Johann Strauss – „Nad pięknym modrym Dunajem” – walc op.314

Johannes Brahms – Taniec węgierski nr 1

Emile Waldteufel – „Walc łyżwiarzy” op.183

Jacob Gade – Pueblo – Jalousie – tango opracowanie Franciszek Wyzga

Johann Strauss(ojciec) – Radetzky – marsz op. 228

6 stycznia 2014 r. orkiestra wykonała wspaniały koncert w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu dla publiczności wypełnionej w sali po same brzegi. Występ artystów nie odbiegał za wiele od wiedeńskiego oryginału.
Współorganizatorem koncertu jest Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.
 
Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w kasie kina SOK.
Rezerwacji można dokonywać osobiście w sekretariacie SOK, telefonicznie: (15) 846 24 10 lub e-mailowo: sok.kultura@gmail.com
 
Zarezerwowane bilety należy wykupić do 16 lutego 2014 r. – po tym terminie rezerwacja przepada.