Nowa Dęba: Będzie kładka dla rowerów nad rzeką Dęba

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Władze gminy cieszą się, że w końcu inwestycja zostanie sfinalizowana, ale podkreślają, że zapewne nie udałoby się tego osiągnąć gdyby nie upór mieszkańców oraz sołtysów okolicznych miejscowości, którzy w tej sprawie zebrali kilkaset podpisów. Burmistrz dodaje, że w rozmowach z Generalną dyrekcją pomogli także podkarpaccy parlamentarzyści.
Do połowy grudnia ma być gotowa kładka nad rzeką Dęba wzdłuż drogi krajowej nr 9. w miejscowości Tarnowska Wola w gminie Nowa Dęba.
Pięć lat temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybudowała ścieżkę rowerową z Nowej Dęby do Tarnowskiej Woli, jednakże bez kładki na rzece Dęba, przez co, rowerzyści zmuszeni są wyjeżdżać na drogę krajową nr 9, aby po ok. 200 m z powrotem zjechać na ścieżkę.
Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon przypomina, że to zadanie było realizowane na zasadzie porozumienia, czyli gmina przygotowała dokumentację techniczną a generalna dyrekcja zleciła roboty budowlane. Gdy ścieżka rowerowa była już w trakcie budowy, to projekt kładki był dopiero w fazie opracowania: