Nowa Dęba: Badmintoniści Stali w kadrze narodowej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Badmintoniści czekają teraz na zakończenie remontu w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie gdzie mieści się ich baza szkoleniowa.
Pięcioro badmintonistów Stali Nowa Dęba zostało powołanych do kadr narodowych na drugie półrocze 2015 roku. Do kadry Polski juniorów powołany został 17 – letni Patryk Kopeć, do kadry Polski juniorów młodszych powołani zostali 15 – letni: Natalia Róg, Rafał Lejko i Patryk Róg, natomiast do kadry Polski młodzików powołanie otrzymała 14 – letnia Beata Mycek. Wszyscy młodzi badmintoniści będą mieli zapewnione konsultacje oraz zgrupowania organizowane przez Polski Związek Badmintona.
Jest to chwila historyczna dla młodych zawodników Stali Nowa Dęba, ponieważ jeszcze nigdy w 47 – letniej historii istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby, aż tylu badmintonistów z Nowej Dęby w jednym sezonie rozgrywkowym nie było powołanych do polskich kadr narodowych.
Trener Stali Nowa Dęba Adam Bunio podkreśla, że nie udałoby się tego osiągnąć gdyby nie codzienne treningi i uczestnictwo w zawodach: