Nisko: Targi edukacyjne

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Są też projekty stawiające na przedsiębiorczość młodych ludzi, praktyki zawodowe, naukę języków. Ale też działają w szkołach kluby i koła
zainteresowań, organizowane są wycieczki, konkursy i różnego rodzaju przedsięwzięcia, w których mogą się realizować młodzi ludzie. Dlatego podczas niżańskich targów stoiska szkolne kipiały od ciekawostek, pokazów doświadczeń prezentacji i konkursów. Uwagę przyciągali też żołnierze z jednostki wojskowej w Nisku, związek Strzelecki ‘Strzelec’ i klub Wiking, który organizował zawody w siłowaniu się na rękę. Czy w wystarczająco
atrakcyjny sposób Targi Edukacyjne zachęciły młodych ludzi do wyboru szkół
ponadgimnazjalnych Powiatu Niżańskiego okaże się już we wrześniu.
(Marta Górecka)
W Nisku odbyły się kolejne Targi Edukacyjne Powiatu Niżańskiego. W jego ramach w hali Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne powiatu niżańskiego. Obok RCEZ, Były stoiska Zespołu Szkół w Jeżowem, Liceum Ogólnokształcącego w Nisku i Zespołu Szkół w Rudniku Nad Sanem.
A wszystko po to, by młodzi ludzie kończący gimnazja znaleźli szeroką ofertę wszystkich szkół z powiatu, ale też mogli porozmawiać z nauczycielami i uczniami tych szkół i dowiedzieć się, co jeszcze dana szkoła oferuje oprócz atrakcyjnego kierunku, wysokiego poziomu kształcenia, czy praktyk.
Starosta niżański Robert Bednarz przyznał, że wysoki poziom kształcenia jest najważniejszy ale w dzisiejszych czasach to nie wystarczy, by przyciągnąć młodych ludzi do danej szkoły: