Nisko: Szansą na życie dla chorego na raka Łukasza jest drogi lek.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Instytucje, które chciałyby zebrać pieniądze na leczenie Łukasza Sobiło z Zarzecza koło Niska, powinny się skontaktować ze Stowarzyszeniem, bo tylko pieniądze zebrane przez stowarzyszenie nie są opodatkowane i całe pieniądze idą na konkretny cel. Można też indywidualnie wpłacać pieniądze na specjalne utworzone przez stowarzyszenie subkonto z dopiskiem ‘Dla Łukasza’. Numer konta można znaleźć na stronie www.dobropowraca.org. (Marta Górecka)

Nie będzie zbiórek publicznych i nikt nie będzie chodził z puszkami po ulicy. Zbiórki pieniędzy odbywać się będą w instytucjach i jako dobrowolne wpłaty na konto. W akcję zbiórki pieniędzy na lek ratujący życie Łukasza Sobiło włączy się Starostwo Powiatowe w Nisku i szkoły. Mówi starosta Robert Bednarz:

O pomoc w zebraniu tych pieniędzy rodzina Łukasza Sobiło zwróciła się do Stowarzyszenia Dobro Powraca, bo na zebranie całości tej kwoty mają czas do grudnia. Prezes Stowarzyszenia Konrad Mężyński jest przekonany, że uda się ta sztuka i lek będzie szczególnym prezentem na święta dla Łukasza i jego rodziny:

Okazało się jednak, że nowotwór jest chemiooporny, więc jedynym ratunkiem dla Łukasza jest podanie leku, który w Polsce nie jest refundowany. Koszt takiej terapii to około 370tys złotych. Niestety rodziny nie stać na taki wydatek:

Ruszyła zbiórka pieniędzy na lek ratujący życie mieszkańca Zarzecza koło Niska. Trzydziestotrzyletni Łukasz Sobiło, ojciec 5 letniego Filipa choruje na raka. Rok temu zdiagnozowano u niego nowotwór, duży guz w śródpiersiu. Okazało się że jest to ziarnica złośliwa. Niestety podjęte natychmiastowe leczenie w Podkarpackim Centrum Onkologii w Brzozowie nie zatrzymało choroby. O swojej walce o życie mówił podczas specjalnie zorganizowanej konferencji przez Stowarzyszenie Dobro Powraca i Starostwo Powiatowe w Nisku: