Nisko: Znany jest wykonawca pierwszego etapu budowy Centrum Edukacji Multimedialnej

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Nisko wyłoniło wykonawcę pierwszego etapu budowy Centrum Edukacji Multimedialnej nad Zalewem Podwolina. Nisko zdecydowało się na etapowanie budowy po tym, jak w pierwszym przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy z powodu zbyt wysokich kwot proponowanych przez oferentów. Gmina więc podzieliła tę inwestycję na trzy etapy. Mówi burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk:

Pierwszy wykona firma Solkan z Rzeszowa, która zaproponowała cenę 11,5 miliona złotych. to kwota o 1,5 miliona wyższa niż zakładała Gmina, ale tak najniższa z ośmiu, które napłynęły.  Wykonawca wybuduje obiekt do stanu zamkniętego z windą osobową oraz robotami wykończeniowymi i częścią instalacji. Centrum Edukacji Multimedialnej, które powstanie nad Zalewem Podwolina, jest bardzo ważnym elementem realizowanego przez Nisko projektu norweskiego, przyznał, że utworzenie takiego  Centrum Edukacji Multimedialnej jest bardzo ważnym elementem całego przedsięwzięcia:

Będzie ono spełniało rolę wystawienniczo edukacyjną:

Centrum Edukacji Multimedialnej, które zostanie wybudowane nad zbiornikiem na Podwolinie ma być pewnego rodzaju centrum naukowym. W ramach inwestycji ma powstać nowoczesny budynek piętrowy o powierzchni zabudowy 1243m2 między innymi z laboratoriami i salą wystawienniczą.