Nisko: Powstanie nowa strategia rozwoju gminy

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Projekt norweski, na który gmina Nisko zdobyła dofinansowanie w wysokości blisko 16 milionów złotych będzie impulsem do dalszego rozwoju. Przygotowania do niego, konsultacje z mieszkańcami oraz współpraca ze Związkiem Miast Polskich pokazały że konieczne jest stworzenie nowej strategii rozwoju Niska. Mówi burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk:

Choć już teraz widać poprawę, co pokazuje Ranking Finansowy, w którym Gmina i Miasto Nisko plasuje się na dobrym miejscu:

Burmistrz chce stworzyć strategię, która będzie wielokierunkowo wspierać rozwój i pomoże w podnoszeniu standardu życia mieszkańców. A określenie kierunków rozwoju jest podstawą do sięgania po środki zewnętrzne na realizację kolejnych ciekawych pomysłów na rozwój Niska:

Nad nową strategią Niska będzie pracował m.in. zespół który przygotowywał projekt norweski. Burmistrz Waldemar Ślusarczyk przyznał, że uplasowanie się gminy na 12 miejscu w Polsce wśród samorządów starających się o środki norweskie, to duża zasługa mieszkańców, którzy zaangażowali się w tworzenie projektu, ale przede wszystkim zespołu urzędników, który dobrze napisał projekt. A ten dla przypomnienia obejmuje zadania w trzech obszarach: rozwoju strefy gospodarczej, terenu rekreacji oraz rozwoju oświaty w gminie pod kątem informatyki i nauki języków obcych.