Muzyczne audiencje w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Trzech znakomitych pianistów rodem ze Stalowej Woli wystąpi podczas „Audiencji Muzycznych” w Miejskim Domu Kultury. Martin Labazevitch, Konrad Mastyło, Bartosz Hadała reprezentują różne gatunki muzyczne, co zapowiada wręcz festiwal muzyki fortepianowej. Ponieważ wszyscy są Ambasadorami Stalowej Woli, ich koncertom na pewno nie zabraknie dodatkowego uroku i większej dawki emocji.
Martin Labazevitch wystąpi z programem składającym się z utworów: Bacha, Schumanna, Skriabina i Prokofiewa. Jeden z utworów Skriabina nosi tytuł „Vers la Flamme” i tak również nazwał Martin Labazevitch swój koncert. Opowie o tym sam pianista, stąd też pełna nazwa występu brzmi: „Vers la Flamme – koncert z komentarzem”.
Konrad Mastyło zapisał się w historii polskiej kultury wspaniałymi nagraniami muzyki do filmów Krzysztofa Kieślowskiego: „Dekalog”, „Podwójne życie Weroniki”, „Trzy kolory”; Agnieszki Holland „Europa, Europa”. Aktualnie z powodzeniem realizuje się jako pedagog, w tym i krakowskiej PWST. I te dwie dziedziny: sztuka pianistyczna oraz działalność pedagogiczna, złożą się na występ przygotowany przez Konrada Mastyło. Do udziału w koncercie muzyki filmowej zaprosił bowiem młodych adeptów sztuki wokalnej: Emmę Herdzik, Magdalenę Żmudę i Pawła Michalczuka. Powszechnie znaną pasją pianisty, który talentem służył „Piwnicy pod Baranami” czy zespołowi „Anawa”, jest sport, a szczególnie ten uprawiany w Stalowej Woli. Nic zatem dziwnego, że swój koncert Konrad Mastyło zadedykował bokserom Stali Stalowa Wola, którzy przed laty odnosili sukcesy trenując pod okiem Ludwika Algierda. To oni w młodzieńczych, stalowowolskich czasach artysty, byli dla niego idolami. Postanowił „ocalić od zapomnienia” bohaterów swej młodości, ale o tym opowie ze sceny osobiście.
Z kolei Bartosz Hadała wyraźnie podkreśla tytułem swojego projektu fascynację dokonaniami zespołu Chick Corea Elektric Band. Z pokorą swoją grupę nazwał Eklectic Band, ale jest to bodaj najlepszy skład, który udało się Bartkowi powołać na jego koncerty w Polsce. Kolektyw ten gwarantuje jazz na najwyższym poziomie.

MUZYCZNE AUDIENCJE
– trzy wyjątkowe koncerty Ambasadorów Stalowej Woli –
MARTIN LABAZEVITCH – fortepian
– VERS LA FLAMME –
koncert z komentarzem
8 czerwca, godz. 16.00

MUZYKA FILMOWA
KONRAD MASTYŁO – fortepian
Emma Herdzik, Magdalena Żmuda, Paweł Michalczuk – wokal
z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego
14 czerwca, godz. 19.00

BARTOSZ HADAŁA EKLECTIC BAND
Bartosz Hadała – fortepian
Maciej Sikała – saksofon
Piotr Olszewski – gitara
Paweł Pańta – kontrabas
Jacek Pelc – perkusja
16 czerwca, godz. 19.00

sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli
bilety na każdy z koncertów: 10/20 zł