Mielec: Kampania „Twoja kropla – ich życie”.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Aneta Bochnak

JESTEŚ LEKARSTWEM NA RAKA KRWI!

V Liceum Ogólnokształcące po raz kolejny włącza się w walkę z nowotworami. Tym razem za sprawą kampanii „Twoja kropla – ich życie”.  Celem kampanii jest uświadomienie mielczanom, czym są białaczki, jakie są ich objawy i jak się leczy tego typu schorzenia.

W organizację akcji włączyli się zarówno uczniowie szkoły, jak i jej absolwenci.

My mamy doświadczenie i energię, oni zapał i chęć do działania – wyjaśnia Daniel Kozik, koordynator akcji, absolwent V LO – Organizacja akcji „Mam Haka na Raka” w ubiegłym roku wiele nas nauczyła i uzmysłowiła nam, jak ważne są podobne działania. Profilaktyki nigdy dość, a jeśli młodzież chce działać, to czemu mamy im nie pomóc?

Akcja jest od początku do końca zaplanowana i realizowana przez uczniów V LO. Temat, grafika, wydarzenia – wszystko jest ich pomysłem. – Dużo dobrych pomysłów podsunęła nam opiekunka grupy, pani Katarzyna Pruś. W dużej mierze to dzięki niej możemy działać na taka skalę – dodaje Kinga Krużel, organizator akcji.

Młodzież przy współpracy z Fundacją DKMS Polska i Prezydentem miasta Mielca, Danielem Kozdębą, zaplanowała szereg imprez, które, oprócz rozrywki, mają przynieść mielczanom wiedzę nt. białaczek. Są to:

– Happening na Placu Armii Krajowej i prelekcja w Domu Kultury SCK;

– Rowerowa Masa Krytyczna

– Turniej Piłki Halowej w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR

Wydarzenia odbędą się kolejno czwartek (28.05.), piątek (29.05.), i sobotę (30.05.). Końcówka maja
w Mielcu należy więc do młodych i działań profilaktycznych.

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że cierpi na białaczkę. Niestety, tylko 30% z nich znajduje swojego „bliźniaka genetycznego” wśród najbliższych. Reszta jest zmuszona szukać dawcy niespokrewnionego.

 

Dlatego, jeśli nie jest Ci obojętny los osób chorych na białaczkę, weź udział w akcji. Pamiętaj, że to Ty możesz być czyimś lekarstwem na raka krwi!