Mielec:Co dalej z mielecką halą?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W czasie rozmów radni zaproponowali także budowe hali na terenach należących do miasta. Jak się okazało tych za wiele nie ma, które spełniałyby wymogi budowlane. Decyzja w sprawie hali sportowej zapadnie w połowie grudnia , wraz z przyjęciem budżetu miasta na 2016 rok.
(Tomasz Łępa)
Podczas spotkania drogą internetową rozmawiano także z projektantami z firmy z Poznania, która przygotowała plany modernizacji hali. Przekonywali oni radnych do modernizacji mieleckiej hali sportowej. Jak tłumaczy przewodniczący Rady Miejskiej Marian Kokoszka dobrze byłoby usłyszeć opinie jeszcze innego inwestora

Były prezydent a dziś radny Janusz Chodorowski udowadniał iz wstępna kwota po odliczeniu podatku VAT i dofinansowaniu, pozwoli zmniejszyć koszty prac nad modernizacją hali sportowej.

Prezydent podpisał umowę z Ministerstwem Sportu na dofinansowanie modernizacji hali w wysokości 7 milionów złotych. Czy miasta nie stać na nowe piękne obiekty sportowe – takie pytanie stawiała radna PiS, Danuta Pazdro.

Ostatecznie zaproponowano by za kwotę około 26 milionów wykonać modernizację części biurowej i widowiskowej hali i wstrzymać się z modernizacją części basenowej wraz z salami treningowymi, zaś co do basenu sprawa ta podjęta byłaby w późniejszym terminie. Powiatowy Inspektor Budowlany orzekł, że 1 stycznia 2016 roku hala sportowa w Mielcu musi zostać bezwarunkowo zamknięta, ze względów bezpieczeństwa.

W Mielcu radni miejscy z komisji sportowej , gospodarki i finansów oraz budownictwa wraz z urzędnikami magistratu rozmawiali o dalszych losach związanych z być albo nie być dla obecnej hali sportowej i pomysłowi, budowy nowej. Od pięciu lat przygotowywano w mieleckim magistracie plany co do zmodernizowania obecnej hali. Zakładano iż prace rozpoczną się latem tego roku. Ogłoszony przetarg na modernizację hali pokazał kwotowo wyższą cenę niż zakładano bo ponad 30 mln złotych. Przetarg nie doszedł do skutku a radni PiS oświadczyli, że chcą nowej hali. Po przeanalizowaniu jeszcze raz kosztów przedstawiono nową cenę remontu hali na kwotę 38 milionów złotych brutto. Końca spotkań i rozmów w tym temacie nie widać – mówi prezydent Mielca, Daniel Kozdęba.