Mielec: Zawitali kolędnicy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dzięki zebranym środkom podczas kolędy misyjnej realizowane są dwa projekty: to budowa i prowadzenie szkoły dla dzieci głuchoniemych w Kamerunie w Bertoua, który realizuje misjonarka Ewa Gawin. Drugi projekt to prowadzenie szpitala w Bagandou. Pozostałe projekty złożone są przez misjonarzy z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Boliwii, Brazylii, Jamajki i Kazachstanu. Dzięki kolędnikom i ludziom dobrej woli zostanie także wsparty projekt papieski, który dotyczy Madagaskaru. Kolęda Misyjna w diecezji tarnowskiej odbyła się pod hasłem 'Cristo Causai Raicu”, czyli 'Oddali życie dla Chrystusa”. To nawiązanie do męczeństwa misjonarzy franciszkanów – ojca Zbigniewa Strzałkowskiego i ojca Michała Tomaszka, beatyfikowanych 5 grudnia ubiegłego roku w Peru. O. Strzałkowski pochodził z podtarnowskiej Zawady.
(Tomasz Łępa)
W konkursie 'Spieszmy do Betlejem” na najładniejsze stroje, I miejsce jury przyznało parafii Ziempniów, II – parafii Szymbark, a III – parafii Trzciana k. Mielca. Do Mielca przyjechali przedstawiciele licznej grupy kolędników diecezji tarnowskiej, bo w parafiach kolędowało tysiące dzieci.

Dzieci spotkały się z Magdaleną Iwan, misjonarką świecką, która wkrótce rozpocznie swoją pracę misyjną oraz z misjonarzami m. in. ks. Markiem Dziedzicem, który od 16 lat pracuje w Republice Środkowoafrykańskiej.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż dziękował najmłodszym, ich rodzicom i opiekunom za zaangażowanie i pomoc misjom.

Dzieci z całej diecezji tarnowskiej w kolorowych strojach i z gwiazdami przyjechały do Mielca do parafii Ducha św. na podsumowanie Kolędy Misyjnej. Kolędnicy misyjni to dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Do udziału w misyjnej kolędzie zapraszają wszystkich – koleżanki i kolegów zrzeszonych w różnych grupach w parafii. Pomagają im w tym katecheci, wychowawcy, rodzice oraz młodzież i dorośli z parafialnych grup i stowarzyszeń. Mówi ks. Piotr Boraca z
wydziału misyjnego diecezji tarnowskiej.