Mielec: Zapadły wyroki.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Jak dodaje rzecznik sądu, co do tych osób i czynów, rozprawa w tej sprawie odbędzie 29 października.
(Tomasz Łępa)
Nieprawda polegała na potwiedzeniu, iż doszło do przeprowadzenia obozów treningowych grup młodzieżowych, na które zostały wydane określone środki. Była to kwota ponad 28 tysięcy.
O ile Karol Molek miał jeden czyn to Magdalena Gembal poza tym czynem miała jeszcze dwa, z zakresu naruszenia ustawy o rachunkowości przez nie złożenie sprawozdań finansowych za rok 2012, czym, jak uznał prokurator, działała na szkodę mieleckiego klubu piłki siatkowej Stali Mielec. W stosunku do dwóch pozostałych osób prokurator zarzucił im czyny:

Zapadły wyroki w sprawie nieprawidłowości finansowych jakie miały miejsce w klubie piłki siatkowej w Mielcu. Przypomnijmy, iż Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli skierowała do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli jeszcze w maju w 2014 roku akt oskarżenia przeciwko 4 osobom. Zarzuty postawione tym osobom, dotyczyły ich działań wykonywanych w mieleckim klubie siatkówki. Dwie z tych osób Sąd Rejonowy w Mielcu skazał na karę pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata i tysiąc złotych grzywny. Są nimi prezes zarządu klubu piłki siatkowej Stal Mielec Karol Molek oraz wiceprezes klubu – Magdalena Gembal.
Mówi Sędzia Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, rzecznik prasowy do spraw karnych, Zygmunt Dudziński.