Mielec: Zainteresować poprzez sport.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nagrody młodym piłkarzom i piłkarkom wręczali: wiceprezes Podkarpackiego ZPN – Wiesław Lada, prezydent Mielca – Jan Myśliwiec oraz prezes Akademii Piłkarskiej Jacek Cyganowski. Kolejny turniej tym razem w międzynarodowej obsadzie, bowiem zagrają w nim Łotysze i Ukraińcy organizowany przez Akademie Piłkarską Piłkarskie Nadzieje już za tydzień, a zagrają w nim drużyny rocznika 2008.
A w zaległym meczu z IX kolejki Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej spotkały się ze sobą zespoły zajmujące po rundzie jesiennej pierwsze i drugie miejsce. Po zaciętym meczu lider tabeli LKS Sprint Żarówka pokonał na własnym boisku LKS Modorex Dąbrówka Wisłocka 2:1 i tym samym zakończył rundę jesienną PALP bez straty punktu umacniając się na prowadzeniu. Dąbrówka, mimo porażki, pozostała na drugim miejscu, tracąc już do lidera 10 punktów. Trzecie miejsce zajmuje zespół KS Zgórsko. W tabeli strzelców przewodzi Bednarz Tomasz z drużyny Sprintu Żarówka, który w dziewięciu meczach zdobył 17 bramek.
(Tomasz Łępa)
Najmłodsze drużyny Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje mają za sobą debiut turniejowy. Na hali mieleckiego MOSiRu odbył się ogólnopolski turniej 'O Puchar Wiceprezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej' – mówi trener Paweł Mrozik