Mielec: Zagrają by wspomóc

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Patronat nad turniejem objął prezydent Mielca Daniel Kozdęba.
(Tomasz Łepa)
Trzecim turniejowym zespołem będzie drużyna Legend Stali Mielec reprezentująca kilka pokoleń zawodników mieleckiego klubu. Do Mielca wybierają się także między innymi: Radosław Majdan, Tomasz Hajto, Jacek Bąk, Piotr Świerczewski, Maciej Żurawski, Radosław Gilewicz czy Kamil Kosowski. Wszyscy zaproszeni chętnie chcieli się przyłączyć do tej akcji.

W niedzielę na Stadionie Miejskim w Mielcu odbędzie się turniej pod hasłem 'Bądź kibicem dla potrzebujących', z którego dochód będzie przeznaczony na wsparcie poszkodowanych w wypadku busa ze sportowcami, który wydarzył się w sobotę wielkanocną w Weryni koło Kolbuszowej. Przypomnijmy , w busie podróżowali piłkarze klubu Wólczanka Wólka Pełkińska – byli zawodnicy FKS Stali Mielec, którzy niemal wszyscy mieszkali w Mielcu. Zderzenie z ciężarówką na łuku drogi, w fatalnych warunkach atmosferycznych, okazało się tragiczne. Zmarło pięciu zawodników, jeden wciąż walczy o życie w szpitalu, tylko dwie osoby są dzisiaj w swoich domach z bliskimi.
Na murawie Stadionu Miejskiego zmierzą się w grze towarzyskiej piłkarze lidera 2 ligi FKS Stali Mielec z klubem Wólczanka Wólka Pełkińska. Planowany jest także turniej z udziałem gwiazd. Pierwszy zespół tworzy znany dziennikarz Mateusz Borek, zaprosił do gry byłych reprezentantów kraju. Mówi Piotr Kotuła, Ludowy Klub Sportowy Wólczanka Wólka Pełkińska: