Mielec: Zagłosuj na bezpieczeństwo pieszych!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Powiat mielecki przystąpił do udziału w konkursie 'Aktywne przejścia dla pieszych”, zgłaszając niebezpieczne przejście dla pieszych znajdujące się na drodze powiatowej ul. Wojska Polskiego; obręb 4-Mościska.
Przejście dla pieszych na Osiedlu Mościska wskazywane jest przez mieszkańców tego osiedla za jedno z bardziej niebezpiecznych. Często w tym miejscu dochodzi do licznych zdarzeń drogowych oraz potrąceń z udziałem pieszych. Po oddaniu do użytku w sierpniu 2015 r.obwodnicy Mielca, w lokalizacji przejścia jeszcze bardziej zwiększył się tranzyt samochodów ciężarowych od strony SSE Euro-Park do obwodnicy. Obecnie natężenie ruchu w okolicy przejścia wynosi 6 600 poj./dobę.
Aby poprawić bezpieczeństwo na przejściu powiat mielecki przystąpił do ogólnopolskiego konkursu Fundacji PZU, w którym nagrodą jest wyposażenie niebezpiecznych przejść dla pieszych w rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo użytkowników.
Od dnia 1.09.2015 od godziny 12:00 do 28.09.2015 do godziny 12:00 odbywa się głosowanie internautów (poprzez stronę www.stopwariatom.pl) mające na celu wyłonienie 20 Zwycięskich Lokalizacji, gdzie zostanie stworzone Aktywne Przejście dla Pieszych. W każdym tygodniu wybieranych będzie pięć lokalizacji. Jedną wybiorą internauci w głosowaniu (decyduje największa liczba głosów), a cztery wytypuje komisja konkursowa. Zwycięskie przejścia zostaną ogłoszone na stronie www.stopwariatom.pl.
Zwycięskim Lokalizacjom organizator wybuduje Aktywne Przejścia dla Pieszych według projektu czasowej i stałej organizacji ruchu przygotowanej przez Uczestnika. Aktywne przejścia będą się składać z: aktywnego systemu dla pieszych SeeMe (w skład systemu wchodzą dwa moduły główne ze zintegrowanym modułem solarnym, dwa bezprzewodowe detektory ruchu, dwa systemy mocujące do znaku D-6), ośmiu aktywnych punktowych elementów odblaskowych Solarlite F oraz maty antypoślizgowej.
(Tomasz Łępa)