Mielec: Wystawa prac dr Tomasza Wiatra "WIATREM RYSOWANE"

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Aneta Bochnak

W Muzeum Regionalnym ( Pałacyk Oborskich) można oglądać od 13 do 20 czerwca wystawę prac doktora Tomasza Wiatra  zatytułowaną WIATREM RYSOWANE

Artysta wspaniale  łączy dwie pasje swojego życia i równocześnie rodzinne tradycje. Został lekarzem, jak dziadek, pradziadek i prapradziadek, a tak jak ojciec pokochał sztukę. Tomasz Wiatr to na co dzień lekarz urolog pracujący do niedawna  w mieleckim szpitalu a obecnie swoje doświadczenie przekazuje w Krakowie,  dał się też poznać jako bardzo zdolny rysownik. Choć przygoda z rysowaniem trwa dopiero kilka lat , to już ma za sobą kilka udanych wystaw  portretów znanych osób.

Rysunki Tomasza Wiatra charakteryzują się mocnymi, zdecydowanymi pociągnięciami ołówka, a same portrety mogą wydawać się surowe. Jest to  celowe działanie, ponieważ autorowi w żadnej mierze nie zależy na tym, by wiernie odtwarzać zdjęcia.  Dla doktora Wiatra pacjent zawsze jest najważniejszy, więc rysuje tylko wtedy, gdy na dyżurze jest spokojnie i ma pewność, że na oddziale nikomu nic nie zagraża. Jak mówi „Cieszę się, że udaje mi się łączyć sztukę z medycyną i jedno drugiemu nie przeszkadza. Dlatego, gdy ktoś pyta mnie, co jest dla mnie większą pasją, to nie umiem na to pytanie odpowiedzieć. Nie umiałbym wybrać” – dodaje.

Godziny otwarcia Muzeum Regionalnego: poniedziałek- środa 10-16, czwartek 10-18, piątek  10-16, sobota 12-16. Mielec, ul. Legionów 73.