Mielec: Wyrazili swoje stanowisko.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W debacie głos zabrali także posłowie, samorządowcy oraz radni sejmiku. Po emocjonalnej dyskusji stanowisko dotyczące rozstrzygnięcia przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii zostało przyjęte. Za było 20 radnych, 7 wstrzymało się od głosu.
(Tomasz Łępa)
Obawy budzi komunikat mówiący o tym, że pierwszych 20 śmigłowców zostanie wyprodukowanych poza Polską. Jak przekonuje Marian Kokoszka, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność Mielec, istnieje szansa by przetarg unieważnić

Marszałek Władysław Ortyl zabierając głos w dyskusji, mówił, że ma wiele obaw co do wyboru firmy Airbus Helicopters, a przyjęcie stanowiska sejmiku będzie wyraźnym sygnałem dla rządzących, że jest niepokój związany z podjętymi decyzjami.

Szef klubu radnych PiS Jerzy Cypryś, przekonywał z kolei, że debata nad przetargiem dla armii jest debatą o polskiej strategii obronności.

Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego na nadzwyczajnej sesji w Mielcu przyjęli stanowisko dotyczące rozstrzygnięcia przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii. Wybór francuskiej firmy Airbus Helicopters jest według radnych kontrowersyjny i uderza w podkarpacki oraz polski przemysł lotniczy. W przyjętym stanowisku radni wyrażają niezadowolenie wobec krzywdzącej decyzji polskiego rządu. Podczas sesji głos zabrał Bogdan Ostrowski dyrektor ds. administracyjnych PZL Mielec, który powiedział, że PZL Mielec miał nadzieję, że polskie wojsko dostrzeże zalety Black Hawka. Nasz śmigłowiec lata w 27 krajach – argumentował dyrektor Ostrowski.