Mielec: 'Wspierajmy się' – wystawa prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielcu, na ulicy Biernackiego działa od 1 marca 1996 roku. Jest ośrodkiem wsparcia dla osób mających problemy ze zdrowiem psychicznym oraz osób z upośledzeniem umysłowym. Zapewnia wsparcie psychologiczne oraz kompleksową terapię i rehabilitację dla osób dorosłych, starszych oraz samotnych potrzebujących pomocy. Obecnie z zajęć korzysta 43 osób. Ośrodek wspiera swoich uczestników w podtrzymywaniu efektów leczenia, w dążeniach do odzyskania aktywności, rozwoju własnych uzdolnień i zainteresowań. Dysponuje siłownią, pracownią komputerową, kulinarną, plastyczną, muzykoterapii oraz ogólno-techniczną. Stwarza warunki do miłego i pożytecznego spędzania czasu wolnego. Podopieczni ośrodka uczą się umiejętności samodzielnego życia i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Pomoc skierowana jest także do rodzin osób korzystających z ośrodka. Potrzebującym oferowana jest tutaj możliwość uzyskania informacji, porady psychologicznej oraz wsparcia. Daje im to możliwość wykazania się na wielu płaszczyznach życia społecznego i satysfakcję z dobrze wykonywanej pracy. Wystawę można oglądać do 15 stycznia 2015 roku.
(Tomasz Łępa)
Wystawa prezentuje także fotografie podopiecznych placówki wykonane na wycieczkach rokrocznie organizowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy.

Ponadto na wystawie można zobaczyć szkice w ołówku, obrazy olejne, mozaiki ceramiczne i wykonane z papieru, a także prace szydełkowe, w sklejce, hafty oraz wykonane w technice origami- wykonane pod okiem wychowawców oraz instruktorów placówki. Jednym z nich jest Małgorzata Kaczmarczyk, opiekun pracowni plastycznej.

W centrum wystawienniczo – promocyjnym Domu Kultury SCK w Mielcu została otwarta dzisiaj wystawa prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu. Przygotowana przez uczestników placówki wystawa prezentuje prace wykonane przez nich w ramach zajęć terapeutycznych na pracowni plastycznej, ogólno-technicznej i komputerowej. Mówi kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu, Krzysztof Kowieski.