Mielec: Wernisaż Wiatrów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W 2012 roku Tomasz Wiatr stworzył cykl portretów największych krakowskich zaś dwa lata później jego dorobek artystyczny można było oglądać w Muzeum Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Marka i Tomasza Wiatrów zatytułowany ' Sztuka Wiatrów' – odbędzie się dziś o godz. 18.00 w galerii ESCEK w centrum kultury w Mielcu.
Patronuje radio Leliwa.
(Tomasz Łępa)
Kariera Marka Wiatra, śpiewaka operowego, splata się od lat z twórczością malarską. Ma na swoim koncie już blisko 40 wystaw w kraju i poza jego granicami. Syn Tomasz posiada w swoim dorobku 15 wystaw krajowych i zagranicznych, chociaż swoją przygodę z rysunkiem rozpoczął dopiero w 2010 roku cyklem portretów ludzi świata kultury i mediów.
Tomasz Wiatr mieszka i pracuje w Krakowie, ale od lat prowadzi także praktykę lekarską w Mielcu. Swoją przygodę z malarstwem tak wspomina:

W Mielcu w galerii ESCEK będzie miał dziś miejsce wernisaż wystawy prac Marka i Tomasza Wiatrów.
Rodzina Wiatrów ma artystyczne zainteresowania, chociaż od pokoleń dominują w niej lekarze, absolwenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tomasz Wiatr łączy te dwie tradycje. Z zawodu jest lekarzem, a jego pasją jest rysunek.
Jego ojciec, Marek Wiatr, jest śpiewakiem operowym, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, ale uczył się także malarstwa.
Mówi Tomasz Wiatr: