Mielec: Uczniowie ELEKTRYKA ukończyli 4- tygodniowe praktyki w Niemczech w ramach programu ERASMUS+.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Grupa 16 uczniów z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu odbyła 4- tygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech, pracując w hotelach i restauracjach na terenie Turyngii i Hesji. Praktyki odbyły się dzięki współpracy Zespołu Szkół z instytucją partnerską z Niemiec w ramach programu Erasmus+.
Adresatami projektu byli uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa w Zespole Szkół. Uczestnictwo w projekcie było całkowicie nieodpłatne dzięki wsparciu środków europejskich w ramach programu Erasmus+. Szkoła zapewniła uczestnikom wszystko, co było konieczne dla realizacji tego przedsięwzięcia – koszty podróży, ubezpieczenia oraz pobytu na stażu.
Dzięki odbyciu czterotygodniowych praktyk zawodowych w Niemczech uczniowie poznali europejskie warunki i kulturę pracy oraz nabyli nowych doświadczeń zawodowych w międzynarodowym środowisku pracy. Poza tym pogłębili wiedzę teoretyczną uzyskaną w szkole.
Projekt ten będzie nadal realizowany, a kolejna grupa 16 uczniów z ELEKTRYKA będzie odbywać takie praktyki w lutym i marcu 2016 roku.
(Tomasz Łępa)