Mielec: Trzecia Zmiana promuje nową płytę,,Serwus Bruno”

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Aneta Bochnak

Koncertują od lat, chociaż skład zespołu zmienia się nie tylko wraz z wydaniem następnej płyty, ale i przy okazji kolejnego koncertu. Niezmienne w ,,Trzeciej zmianie” jest to, że w składzie zawsze są: Zbyszek Maniak – legenda mieleckiego kabaretu i Wacek Firlit – także mielczanin, twórca muzyki Projektu ,,Trzecia zmiana”.   

Już 3 października o godz. 18 w sali widowiskowej Domu Kultury spotkamy ich ponownie. Zagrają koncert promujący ich ostatnią płytę – ,,Serwus Bruno”.

Zespół zawiązał się w 2001 roku w Wiedniu, bo tam właśnie od lat mieszka Zbyszek Maniak (Jan Maan) i Wacław Firlit. – Gramy przede wszystkim w Austrii, kilkanaście koncertów mieliśmy także w Polsce, w tym trzy duże w Mielcu, na deskach Domu Kultury SCK – mówi Zbigniew Maniak. – Koncerty to mikst kabaretowych kawałków i piosenek opartych przede wszystkim na tekstach Andrzeja Ciacha. Niektóre pieśni ,,do uśmiechu” piszę ja. Muzykę komponuje Wacek Firlit, czasem do spóły ze mną.

Do tej pory ,,Trzecia zmiana” nagrała trzy płyty. ,,Piosenki przez okno” zajęły 2 miejsce w plebiscycie na Płytę Roku w  studenckim Radiu Centrum z Rzeszowa.

Na wydanej pod patronatem PR1 Polskiego Radia płycie ,,Nie płoszcie aniołów” znalazła się piosenka  ,,Midlife-Crisis-Blues”, która przez 3 tygodnie utrzymywała się na pierwszym  miejscu Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków.

Ich ostatnia płyta nosi tytuł ,,Serwus Bruno”, a zagrali na niej: Wacław Firlej – vocal, gitara akustyczna; Janek Maan – vocal, monologi; Waldek Ruda – instrumenty perkusyjne; Zbyszek Wiącek  – gitara elektryczna; Kuba Jaracz – piano i saksofon; Artur „Kudłaty ,,Kudłacik”  – bass.  – Cieszę się, że Zbyszek Wiącek, przed laty gitarzysta mieleckiego „Taurusa”,  dał się namówić do udziału w projekcie po latach muzycznego bezrobocia – mówi Jan Maan. – Waldek Ruda jest bębnistą mieleckiego big-bandu, a Artur Kudłacik jest na co dzień basistą bielskiego zespołu „Zgredybillies”. Reszta składu mieszka w Wiedniu  – przedstawia zespół  lider ,,Trzeciej zmiany”.

 

 

Bilety na koncert  w cenie 20 zł można kupić w kasie kina ,,Galaktyka” na godz. przed seansem