Mielec: Szczypiorniści z Gimnazjum nr 3 w Mielcu mistrzami województwa podkarpackiego!!!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Drużyna szczypiornistów z Gimnazjum nr 3 w Mielcu brała udział w finale wojewódzkim gimnazjady w piłce ręcznej chłopców, który rozgrywany był w Błażowej.

Oprócz gospodarzy turnieju Gimnazjum w Błażowej, w finale uczestniczyły zespoły z gimnazjów z Raniżowa, Mielca i Grabownicy. Turniej rozgrywany był systemem 'każdy z każdym”. Mielecka drużyna w finale wygrała pierwszy mecz z gospodarzami 17:14.
W drugim meczu na zawodników z Mielca czekał zespół z Gimnazjum w Raniżowie, z którym to Mielczanie mierzyli się w finale rejonowym. I tym razem młodzi szczypiorniści z Mielca zagrali świetny mecz w obronie i pokonali swoich przeciwników 17:6. Ostatni mecz turnieju zawodnicy z Gimnazjum nr 3 zagrali z zespołem z Grabownicy wygrywając go 20:15.
Tym samym młodzi piłkarze ręczni z Gimnazjum nr 3 w Mielcu zostali mistrzami województwa podkarpackiego i w dniach 4-7.06.2015r będą reprezentować województwo podkarpackie w XI Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w grach zespołowych w Lublinie.
Opiekun drużyny jest Łukasz Rybak
Wyniki turnieju:
Gim. Nr 3 Mielec – Gim. Raniżów 17:6
Gim. Nr 3 Mielec – Gim. Błażowa 17:14
Gim. Nr 3 Mielec – Gim. Grabownica 20:15
Gim. Raniżów – Gim Błażowa 15:9
Gim. Raniżów – Gim. Grabownica 15:8
Gim. Błażowa – Gim. Grabownica 12:8
Skład Gimnazjum nr 3: Daniel Dymek, Michał Basara, Bartłomiej Kośla, Daniel Osmola, Krystian Witkowski, Konrad Juszyński, Emil Werc, Dominik Kowalczuk, Hubert Kulig, Damian Łakomy, Michał Kozioł, Łukasz Piechota
(Tomasz Łępa)