Mielec: Święto bajki w Podborzu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Już po raz piąty w Szkole Podstawowej w Podborzu odbył się Gminny Konkurs Bajkowy dla dzieci klas I i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Radomyśl Wielki.
Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, uwrażliwienie dzieci na dobro i zło otaczającego świata oraz integrację. W konkursie udział wzięło 8 zespołów z oddziałów przedszkolnych i 9 zespołów uczniów kl. I ze szkół w Dąbiu, Dąbrówce Wisłockiej, Dulczy Wielkiej, Dulczy Małej, Janowcu, Partyni, Podborzu, Radomyślu Wlk. i Żarówce. Przeprowadzone konkurencje dowiodły, że dzieci bardzo dobrze znają bajki. Jury w składzie: Bogusława Cetnar, Beata Jakubus, Małgorzata Cichoń nagrodziło 7 zespołów. W kategorii oddziałów przedszkolnych: I miejsce przyznano Alicji Mydlarz, Zosi Litwin i Elizie Idzik z Radomyśla Wielkiego, których opiekunką jest Joanna Kamińska, II miejsce należało do Wiktorii Czop, Natalii Dereń i Klaudii Skazy z Podborza. Ex aequo II miejsce zajął zespół z Żarówki a III miejsce przypadło grupom z Partyni oraz Dulczy Wielkiej. Natomiast w kategorii klas I zwycięzcami okazała się drużyna ze szkoły w Dulczy Małej II miejsce przyznano SP z Dulczy Wielkiej a III miejsce SP w Dąbiu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz drobne upominki, które ufundowali Gminny Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół w Radomyślu Wielkim oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy z Radomyśla Wlk., Firma Urszuli i Jana Miękosiów ze Zgórska, OSP ze Zgórska.
(Tomasz Łępa)