Mielec: Sportowe sukcesy.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

(Tomasz Łępa)
Problem zwolnień z zajęć wychowania fizycznego nie istnieje w tamtejszym gimnazjum.

Drużyna szczypiornistów z Gimnazjum nr 3 w Mielcu brała udział w finale wojewódzkim gimnazjady w piłce ręcznej chłopców, który rozgrywany był w Błażowej.
Oprócz gospodarzy turnieju Gimnazjum w Błażowej, w finale uczestniczyły zespoły z gimnazjów z Raniżowa, Mielca i Grabownicy. Turniej rozgrywany był systemem 'każdy z każdym”. Mielecka drużyna w finale wygrała pierwszy mecz z gospodarzami 17:14.
W drugim meczu na zawodników z Mielca czekał zespół z Gimnazjum w Raniżowie, z którym to Mielczanie mierzyli się w finale rejonowym. I tym razem młodzi szczypiorniści z Mielca zagrali świetny mecz w obronie i pokonali swoich przeciwników 17:6. Ostatni mecz turnieju zawodnicy z Gimnazjum nr 3 zagrali z zespołem z Grabownicy wygrywając go 20:15.
Tym samym młodzi piłkarze ręczni z Gimnazjum nr 3 w Mielcu zostali mistrzami województwa podkarpackiego i w dniach 4-7.06.2015r będą reprezentować województwo podkarpackie w XI Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w grach zespołowych w Lublinie. Opiekun drużyny jest Łukasz Rybak
Tymczasem w Gimnazjum nr 1 w Mielcu odbył się dzień sportowy. Mówi nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Szczerba.