Mielec: Sportowe punkty.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

W 13 kolejce Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej prowadzonej przez Komisję Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu padło 17 bramek w czterech spotkaniach. Bardzo zacięte i obfitujące w 9 bramek spotkanie odbyło się w Zdziarcu, gdzie miejscowy LKS Zdziarzec uległ zespołowi KS Zgórsko 4:5.
Lider tabeli Apollo Dulcza Mała tylko zremisował u siebie z nieobliczalnym Modorexem Dąbrówka Wisłocka 2:2 utrzymując jednak pozycję lidera.
Apetyt na detronizację lidera i zwycięstwo w całych rozgrywkach ma Sprint Żarówka który wygrał na gorącym terenie w Janowcu pokonując miejscową Janovię 2:1 i zamienił się z nią miejscami. Ostatnie w tabeli zespoły PALP spotkały się w Goleszowie gdzie miejscowy Madras okazał się bardzo gościnny i pozwolił na skromne zwycięstwo Sokołowi Partynia 1:0 i zbliżenie się do siebie na jeden punkt.
W meczu 2 ligi piłkarskiej FKS Stal Mielec pokonała na wyjeździe Górnik Wałbrzych 1:0.
Zaś świetnie, w mocnym turnieju 'O Puchar Prezesa Garbarni”, zaprezentowali się chłopcy Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje rocznika 2004 trenerów Grzegorza Wcisło i Martina Radonia. W gronie dwunastu ekip z czterech województw, uplasowali się na drugim miejscu. Pokonali oni między innymi drużyny z Dąbrowy Górniczej, Brzeska, Tymbarku, Krakowa, Zakopanego, Nowego Sącza.
(Tomasz Łępa)