Mielec: Śpiewali dla Papieża JPII.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ustanowiony przez Episkopat Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka i upowszechniać jego nauczanie. Pontyfikat Papieża Polaka był wielką promocją rodziny i obroną fundamentalnych wartości dotyczących ludzkiej cielesności, płciowości, godności narzeczeństwa, sakramentalnego małżeństwa i rodziny otwartej na życie.
(Tomasz Łępa)
Koncert w mieleckiej świątyni należał do udanych:

Piosenkarce towarzyszył Strzyżowski Chór Kameralny działający przy Domu Kultury 'Sokół” w Strzyżowie. Tworzy go około 30 osób pracujących, studiujących i uczących się, związanych z działalnością kulturalną miasta. Od maja 2005 r., kiedy to wykonane zostało w Rzeszowie Oratorium 'Woła nas Pan” do słów Ernesta Brylla, rozpoczęła się współpraca chóru z Włodzimierzem Korczem (kompozytorem oratorium) oraz Alicją Majewską mówi jego dyrygent Grzegorz Oliwa:

W ramach obchodów XV Dnia Papieskiego w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu odbył się koncert , w którym wystąpiła Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Strzyżowski Chór Kameralny pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Tegoroczne hasło obchodów Dnia Papieskiego to 'Jan Paweł II – patron rodziny” dlatego też podczas koncertu nie zabrakło utworów , których autorstwem jest Karol Wojtyła a muzykę skomponował Włodzimierz Korcz. Mówi Alicja Majewska: