Mielec: Ruszyła termomodernizacja komendy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W budynku Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu rozpoczęły się prace nad termomdernizacją obiektu.
13 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu została podpisana umowa partnerstwa pomiędzy Powiatem Mieleckim – Liderem projektu a Powiatami: Bieszczadzkim, Brzozowskim, Dębickim i Stalowowolskim, na rzecz realizacji projektu 'Termomodernizacja budynków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, Brzozowie, Ustrzykach Dolnych oraz budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Dębicy i Stalowej Woli' ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wybrany w drodze przetargu wykonawca firma rozpoczęła termomodernizację budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. W ramach inwestycji dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu zostanie wykonane m.in.: ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją wraz z wykonaniem warstw posadzkowych, budowa kotłowni gazowej wraz z wymianą grzejników i instalacji c.o. w całym obiekcie, budowa i przebudowa wewnętrznej instalacji gazowej czy też budowa wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła dla całego obiektu.
Termin zakończenia wszystkich robót planowany jest na koniec października. Przewidywany całkowity koszt realizacji projektu to blisko 2 mln 700 tys zł.
(Tomasz Łępa)