Mielec: Rafał i Krzysztof Augustynowie w drodze na Mistrzostwa Świata.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Mistrzostwa Świata Seniorów, które w dniach od 22- do 30 sierpnia odbędą się w Pekinie będzie można bezpośrednio śledzić na żywo w kanałach Telewizji Publicznej oraz Eurosport. Rafał Augustyn na trasę chodu wyruszy w końcowej części mistrzostw – 29 sierpnia o godzinie 7:30 czasu lokalnego (w Polsce będzie to godzina 00:30 po północy).
(Tomasz Łępa)
Duet ten wyruszy z pozostałymi zawodnikami i trenerami Reprezentacji Polski na zgrupowanie aklimatyzacyjne do Japonii, gdzie będą przebywać do 19 sierpnia. W Kraju Kwitnącej Wiśni nasi reprezentanci będą mieszkać na wysokości 1080 m n.p.m. w miejscowości Zao Bodaira, a trenować będą w miejscowości Yamagata na wysokości 100 m n.p.m w myśl zasady 'mieszkaj wysoko, trenuj nisko', co ma bezpośrednie przełożenie na podwyższanie zdolności wysyłkowych organizmu. Szanse na medal są – zapewnia trener Rafała.

Warto dodać, że środowisko mieleckie będzie na tej imprezie reprezentował również szkoleniowiec Krzysztof Augustyn, który został powołany na ten wyjazd w roli trenera głównego chodu sportowego.

Lekkoatletyczny Klub Sportowy STAL Mielec podczas najważniejszej imprezy sportowej tego roku – 15. Mistrzostwach Świata Seniorów w Pekinie – będzie reprezentował zawodnik Rafał Augustyn, który wystartuje na dystansie 50 km.