Mielec: Radosne świętowanie Konstytucji.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ostatnim punktem uroczystości trzeciomajowych będzie “Muzyczna Majówka”. Będzie to koncert plenerowy w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu i Mieleckiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego. Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00 na scenie przy kościele św. Marka nad Wisłoką w Mielcu.
(Tomasz Łępa)
Dla Piotra Pszenicznego, prezesa Klubu Historycznego Prawda i Pamięć, współczesny patriotyzm to rzeczywisty dialog..

W Mielcu obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w bazylice mniejszej św. Mateusza. Następnie uczestnicy w pochodzie przeszli ulicami Tadeusza Kościuszki i Adama Mickiewicza pod pomnik Wolności, pod którym odbywały się dalsze uroczystości majowe.
Etiuda teatralna w wykonaniu Grupy Teatralnej ANTRAKT, Teatru ROZMAITOŚCI oraz Grupy Teatralnej SENIOR SHOW przedstawiająca wydarzenia sprzed 224 lat, złożenie kwiatów przez delegacje oraz parada sztandarów zakończyła oficjalne uroczystości trzeciomajowe. Na placu Armii Krajowej można oglądać dzisiaj wystawę z okazji 70 rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Holiszów w Czechach. Mówi Robert Sukiennik, dowódca grupy rekonstrukcji historycznej im. Wojciecha Lisa