Mielec: Przed biało-niebieskimi kolejne spotkanie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wydarzeniom sportowym patronuje Radio Leliwa.
(Tomasz Łępa)
Ciekawie zapowiadają się także plany najmłodszych piłkarzy Stali. Kolejny raz w Mielcu rozegrany zostanie turniej dla przedszkoli. Jakub Korczykowski, trener koordynujący zespoły dziecięce Akademii Piłkarskiej Stal Mielec, przekazuje, że uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki tworzą w sumie aż siedem zespołów grających w barwach Stali Mielec.

– Walką, determinacją i wiarą do końca jesteśmy w stanie zdobyć tam 3 punkty – mówi obrońca Stali Robert Sulewski, który do mieleckiej Stali trafił zimą, z pierwszoligowej Arki Gdynia.

W podobnym tonie wypowiada się kapitan zespołu z Mielca Sebastian Duda. – Na ten meczu musimy się przygotować od strony mentalnej – mówi.

Zdaniem trenera skuteczność mieleckich zawodników musi być taka sama jak podczas sobotniego meczu w Mielcu.

W piątek 1 maja o godzinie 17:00 w Górze piłkarze Stali Mielec rozegrają wyjazdowe spotkanie z tamtejszym Nadwiślanem. Zwycięstwem w ubiegłą sobotę z liderem Rozwojem Katowice 3:1 mielczanie potwierdzili, że są zainteresowani wmieszaniem się w grono zespołów rywalizujących o awans do 1 ligi. Trener Stali Janusz Białek przestrzega jednak, że o spotkaniu z Rozwojem trzeba szybko zapomnieć i skupić się na Nadwiślanie – bo to rywal na swoim stadionie bardzo trudny.