Mielec: Promocja pamiętników Mieczysława Szafera 'Moje wspomnienia:

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Spotkanie z pamiętnikami Mieczysława Szafera odbędzie się dzisiaj w czwartek 2 lutego o godz. 17:00 w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Mielcu.
(Tomasz Łępa)
Miniony rok 2016 był w Mielcu obchodzony 'Rokiem Szaferowskim' bowiem minęła 130 rocznica urodzin botanika i mielczanina. Władysław Szafer zajmował się ochroną przyrody, florystyką, paleobotaniką, geografią roślin. Był twórcą polskiej szkoły paleobotanicznej i współtwórcą polskich parków narodowych. Z tej okazji zorganizowano liczne konferencje, wystawy poświęcone życiu i twórczości prof. Szafera na mieleckiej ziemi a także odbył się rajd rowerowy na terenie Mielca i okolic? po miejscach związanych z profesorem Szaferem. Dla upamiętnienia obchodów kończącego się Roku Szaferowskiego ogłoszonego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej zwołane było także uroczyste Posiedzenie Rady Miejskiej w Mielcu, które zwieńczyło te obchody przypominając mielczanom życie i dokonania Wielkiego Rodaka.

Muzeum Regionalne w Mielcu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie – filia w Mielcu zapraszają dzisiaj na promocję pamiętników Mieczysława Szafera 'Moje wspomnienia' w opracowaniu dr. Jerzego Skrzypczaka.