Mielec: Projekt COMENIUS w Elektryku.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Mieleccy uczniowie gościli kolegów z Niemiec.
W ramach realizowanego przez Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu projektu 'Partnerskie Projekty Szkół', finansowanego ze środków Unii Europejskiej -'Program Uczenie się przez całe życie – Comenius', w Zespole Szkół przebywała 33-osobowa grupa młodzieży i opiekunów ze szkoły August Griese Berufs College z Loehne w Niemczech.
Najważniejszym punktem programu były też 4 – dniowe warsztaty z zakresu doskonaleniu umiejętności programowania robotów LEGO MINDSTORMS EV3.
Największym wyzwaniem dla uczestników było zaprojektowanie najbardziej mobilnego robota, a następnie pokaz jego możliwości. Na koniec każdego dnia warsztatów miała miejsce wspólna prezentacja zaprogramowanych robotów. Zajęcia warsztatowe odbywały się w Regionalnym Centrum Nowoczesnych Technologii Wytwarzania powiatu mieleckiego. W ramach realizowanego programu kulturowego młodzież niemiecka i polska zwiedziła Rzeszów, kopalnię soli w Wieliczce, Kraków- Stare Miasto, Wawel i muzeum martyrologii w Oświęcimiu.
W dniu wyjazdu uczestnicy projektu szkoły otrzymali od dyrektora Zespołu Szkół – Zbigniewa Witka certyfikat potwierdzający udział w projekcie.
(Tomasz Łępa)