Mielec: Ponad 1500 miłośników Pasikonika.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dla każdej z dwóch kategorii organizatorzy przygotowali nagrody. Swoje wyróżnienia przyznawała także publiczność oraz jury dziecięce.
(Tomasz Łepa)
Przegląd to nie tylko kostiumy, które są ważnym elementem pokazów tanecznych to również poziom taneczny samych uczestników- tłumaczy juror Janina Wojturska, kierownik artystyczny i choreograf zespołów polskich i polonijnych zespołów folklorystycznych.

Prezentacjami form różnych zakończył się w Mielcu XIV Przegląd Zespołów Tanecznych Pasikonik 2015. W sumie, podczas dwudniowej imprezy, na scenie Samorządowego Centrum Kultury wystąpiło ponad 60 formacji dziecięcych i młodzieżowych. Do Mielca zjechały zespoły z Podkarpacia, Małopolski, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. W pierwszym dniu grupy taneczne prezentowały taniec ludowy charakterystyczny dla rożnych regionów Polski w drugim zaś dniu przeglądu młodzi artyści rywalizowali w tańcu nowoczesnym, współczesnym i innych formach tanecznych. Mówi oceniający tegoroczne zmagania artystyczne, reprezentant Polski w tańcach break dance i free style, Maciej Zbrzezny: