Mielec: Podsumowanie politycznego weekendu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu 55 obejmują powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski. Zostały rozpisane po tym, jak dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl objął funkcję marszałka województwa. A to z kolei było skutkiem odwołania poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty z PSL, któremu prokuratura postawiła siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych.
(Tomasz Łępa)
Jedną z najważniejszych rzeczy oprócz wygranej kandydata z PiSu wyborach do senatu jest również potrzeba reaktywacji na nowo mieleckiej kolei – mówi Poręba.

Dla europosła Tomasz Poręby polityczny weekend w Mielcu pokazał, że ludzie potrzebują zmiany i alternatywy w kierowaniu państwem

Sobotnio – niedzielne spotkanie polityków jak mówi poseł Popiołek jest to decydujący finał kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu zgromadziły w sobotę i niedzielę w Mielcu posłów Prawa i Sprawiedliwości, na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Podczas spotkania polityków w Mielcu odbyło się posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS, na którym jak mówi poseł Krzysztof Popiołek złożono wniosek o wotum nieufności dla ministra Stanisława Kalemby.