Mielec: Nowa jakość w poradni okulistycznej w Mielcu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Jak dodaje Leszek Kołacz, dzięki pomocy Grażyny Hejdy, dyrektor podkarpackiego Oddziału NFZ, która, rozumiejąc trudne położenie pacjentów, zdecydowała się bardzo szybko, sprawnie ogłosić konkurs i pomocy starosty Andrzeja Chrabąszcza, poradnia mogła ponownie zaistnieć w Mielcu.
(Tomasz Łępa)

Jak tłumaczy dyrektor szpitala, już wkrótce ruszy akcja informacyjna dotycząca funkcjonowania poradni.

Lekarz będzie realizował kontrakt z pomocą między innymi wysokiej klasy tomografu optycznego o najwyższej rozdzielczości i USG pozwalającego na przykład zbadać także tylny odcinek oka oraz wykonać pomiary gałki ocznej. Do tej pory chorzy nie mieli w Mielcu dostępu do tak specjalistycznego sprzętu, więc by się przebadać nowocześnie i kompleksowo musieli jeździć do Rzeszowa, Tarnowa, czy nawet Krakowa. Teraz badanie będzie nie tylko dużo bardziej efektywne, szczegółowe, ale i bardzo szybkie, bo jego część, która dotąd mogła trwać nawet 20 minut, teraz zajmie kilkadziesiąt sekund.

Już od pierwszego sierpnia zacznie na nowo działać w Mielcu poradnia okulistyczna. Po tym jak dotychczas prowadząca poradnię szpitalną lekarz okulista Kazimiera Babiec postanowiła zakończyć swoją pracę, los placówki stanął pod znakiem zapytania. Po przeprowadzonym konkursie przez NFZ, mielecką placówkę obejmie doktor nauk medycznych Andrzej Wójcicki. Mówi dyrektor szpitala powiatowego w Mielcu, Leszek Kołacz.