Mielec: Nowa jakość kultury.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął bp Andrzej Jeż, ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, a także Daniel Kozdęba, Prezydent Mielca. Festiwal rozpocznie się już w tę niedzielę (20 września) uroczystą Eucharystią w Bazylice św. Mateusza (g. 18) następnie odbędzie się otwarcie wystawy ikon autorstwa br. Marcina Świądra OFMCap (g. 20, w mieleckiej Jadernówce)
(Tomasz Łępa)
Organizatorzy przygotowali bogatą ofertę bezpłatnych warsztatów. Zapisy na te warsztaty prowadzone są przez stronę festiwalową www.festiwalmielec.pl.
Na festiwal do Mielca przyjedzie m.in. bp Grzegorz Ryś, Julita Bator – autorka bestselerowej książki 'Zamieniamy chemię na jedzenie”, Darek Regucki – reżyser i producent filmu o błogosławionej Karolinie, Teatr Mumio, Darek Malejonek z zespołem, Robert Fridrich, Tomek Drozdek, Arka Noego. Każdy z zaproszonych na festiwal gości nosi znamię spotkania ze Zmartwychwstałym i doświadczenia paschalnego, którym podzieli się z uczestnikami- mówi organizator brat Marcin Świąder, kapucyn

Jak tłumaczy dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Jacek Tejchma wydarzenie będzie posiadało nową jakość na platformie kulturalnej.

Wystawy, koncerty, spotkania i dyskusje – tak będzie wyglądać I edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, który rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę w Mielcu. To inicjatywa mieleckich parafii oraz Samorządowego Centrum Kultury. Mówi prezydent Mielca, Daniel Kozdęba