Mielec: Nie obyło się bez medali.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Podczas trwających 32. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku nie obyło się bez medali dla zawodników LKS Stali Mielec.
Brązowy medal zdobył Sebastian Janusz w rzucie młotem z rezultatem 63m.25 (nowy rekord życiowy poprawiony o ponad dwa metry), ulegając jedynie Arkadiuszowi Rogowskiemu – z RKS Skra Warszawa (złoto – 71.34) i Rafałowi Ciszewskiemu z AZS KU Politechniki Opolskiej Opole (srebro – 63.56). Bardzo dobrze spisali się także chodziarze startujący w 3. Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym w Katowicach. Impreza co roku gości reprezentantów wielu krajów w tym także olimpijczyków.
Na odcinku 1km Kobiet OPEN
Pierwsze miejsce należało do Patrycji Rusek z czasem 00:04m:51s/, czwarte – Julita Małaszewicz 00:05:36
Na odcinku 3km K OPEN pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Raś z wynikiem 00:15:05/ 2. Julia Mądra 00:15:08 zaś 3. Aurelia Barszcz z czasem 00:16:39
5km K OPEN 4. Młynek Wiktoria 00:27:13
5km Mężczyzn OPEN miejsce 4. Piotr Jacher z czasem 00:24m:42 / 10.Sebastian Tara 00:25:58 / 11. Maksymilian Kulig 00:26:26/ 13. Marcin Jacher 00:27:32
10km K OPEN miejsce 4. Paulina Buziak 00:45:04 / 15. Sylwia Rembowicz 00:56:53
Na odcinku 10km M OPEN piąte miejsce zajął Rafał Augustyn 00:41:43
Nie obyło się również bez medali dla ekipy mieleckich lekkoatletów, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa Młodzików jakie odbywały się w Rzeszowie. Medale dla klubu zdobyli: w rzucie młotem 5kg, złoto otrzymał Dawid Piłat. W skoku w dal brąz przypadł Gabrieli Torba zaś Paweł Dulik w biegu na 1000m wywalczył brązowy medal.
W najbliższą niedzielę ekipa lekkoatletów wystartuje w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Mitingu Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.