Mielec: Narodowe Święto Niepodległości.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Dominik Siatrak

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości mieszkańcy Mielca spotkają się dziś o godz. 17.00 – na śpiewankach historycznych – w 100. rocznicę powstania Legionów Polskich – Muzeum Regionalne – Pałacyk Oborskich, ul. Legionów 73.
O godz. 18.00 – prelekcja multimedialna- Mielczanie w Karpatach Wschodnich. Udział w obchodach powstania Legionów J. Piłsudskiego – Muzeum Regionalne – Pałacyk Oborskich, ul. Legionów 73
O godz. 19.30 – Z inicjatywy obywatelskiej i harcerzy, nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wolności
Jutrzejsze obchody rozpocznie w bazylice mniejszej św. Mateusza o godz. 9.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po liturgii uroczystości rocznicowe odbywać się będą przed Pomnikiem Wolności.
Imprezy towarzyszące tym obchodom to: X Jubileuszowe Zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości, Zawody Strzeleckie Otwarte o Puchar Prezydenta Miasta Mielca z okazji Święta Niepodległości i (o godz. 17.00) Koncert Niepodległościowy w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Kameralnej w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury.
Ponadto w Galerii Samorządowego Centrum Kultury – wystawa ilustracji do pieśni i piosenek ludowych 'Tam za dworem, za jeziorem'.
(Tomasz Łępa)