Mielec: Muszkieterowie akordeonu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

A już 3 sierpnia miłośników piosenki żydowskiej i muzyki klezmerskiej organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego zapraszają do Parku Oborskich na – PIOSENKĘ O ZŁOTEJ KRAINIE. Wystąpią: Katarzyna Jamróz i Andrzej Róg – śpiew, Konrad Mastyło – fortepian, Grzegorz Frankowski – kontrabas,Maciej Jaroń – skrzypce i Jacek Hołubowski – akordeon.
(Tomasz Łępa)
Podczas koncertu można było przekonać się, że zespół bawi się muzyką , zaskakuje oraz przełamuje wszelkie przyzwyczajenia tradycyjnego sposobu gry na akordeonie.

Mówił Janusz Wojtarowicz. Na swoich koncertach wzbudzają wśród publiczności niepowtarzalne emocje, które czasami są zaskakujące.

Na scenie Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu wystąpił w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego, zespół Motion Trio. Polskie trio akordeonowe założone przez Janusza Wojtarowicza, twórcę idei 'tria akordeonowego”, które niczym kwartet smyczkowy staje się klasycznym składem wykonawczym. Janusz Wojtarowicz, autor większości kompozycji wykonywanych przez Motion Trio, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn to światowej klasy akordeoniści wykorzystujący w swej twórczości wszelkie zalety i możliwości brzmieniowe akordeonu, laureaci wielu prestiżowych nagród.