Mielec: Modelarze jak zawsze perfekcyjni.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Joanna Sarwa

Równocześnie z wystawą modelarską odbywała się wystawa 'Pielgrzymki apostolskie Ojca Świętego Jana Pawła II do ojczyzny” w związku z Rokiem Świętego Jana Pawła II , przygotowana prze Polski Związek Filatelistów, zarząd koła numer 38 w Mielcu.
(Tomasz Łępa)
W trakcie wystawy instruktor zwiedzający mogli zobaczyć pokazy lotu modeli śmigłowców sterowanych radiem i modeli z depromu. Dla najlepszych wystawców czekały nagrody i dyplomy. Wszystkich bez względu na wiek połączyły samoloty – w tym również 12-letniego, Jakuba Dudka.

Z roku na rok powiększa się grono wystawców. Jest to moment na konfrontacje, zdobycie cennego doświadczenia, pokazanie się szerszemu gronu odbiorców. To również podpatrzenie jak z anielską cierpliwością radzą sobie modelarze przy konstruowaniu modeli – mówi Ryszard Gawryś, były uczestnik modelarni IKAR.

Podczas minionego weekendu w Spółdzielczym Domu Kultury w Mielcu odbywała się wystawa połączona z konkursem kartonowych i plastikowych redukcyjnych modeli samolotów, szybowców, rakiet, śmigłowców i dioram lotniczych. W samym konkursie wzięło udział ponad 70 uczestników, a zgłoszonych modeli do oceny było blisko 100.
Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez modelarskich, którą co roku przygotowują: instruktor modelarstwa w Spółdzielczym Domu Kultury Zygmunt Osak wraz z najmłodszymi modelarzami z modelarni IKAR.