Mielec: Młodzi nie zawiedli.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ostatnie już, 5 spotkanie pod hasłem Synaj odbędzie się w Tarnowie w przyszłym roku, podczas Niedzieli Palmowej.
(Tomasz Łepa)
Wspaniała atmosfera, doświadczenie drugiego człowieka i wspólna modlitwa to przedsmak tego, co czeka nas w przyszłym roku – mówią młodzi uczestniczący w mieleckim SYNAJU:

Wielkie zaangażowanie w sprawy muzyczne mieli również mieleccy muzycy, wyjaśnia Witold Góral:

Po raz pierwszy został wykonany oficjalny hymn diecezji tarnowskiej na ŚDM zatytułowany SYNAJ, którego autorem tekstu jest Bartosz Ciapała:

Do Mielca zjechało kilka tysięcy młodych z całej diecezji tarnowskiej, którzy spotkali się najpierw w kościele pw.Ducha Świętego, gdzie swoje świadectwo przedstawił im Mirosław 'Kola' Kolczyk, raper występujący z zespołem TGD. Później uczestnicy przeszli ulicami miasta Mielca do hali MOSiR, niosąc krzyż, flagi różnych państw i ŚDM, .by tam wspólnie uczestniczyć w kolejnych wydarzeniach mieleckiego Synaju. Młodzi są niezawodni- tłumaczy ks. Paweł Górski koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży:

Mielec, jako czwarte miasto było przez dwa dni gospodarzem 4 Diecezjalnego Spotkania Młodzieży pod hasłem Synaj. Spotkanie to jest jedną z form przygotowujących młodych do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w przyszłym roku. Mówi ks.bp diecezji tarnowskiej, Stanisław Salaterski: